×

Який шампунь обрати?

Опубліковано7 Років тому
Подобається100

Правила вибору шампуню

Мати довге шовковисте, блискуче і неймовірно пишне волосся мріє будь-яка дівчина. Але в більшості випадків звичайні шампуні для волосся не можуть забезпечити належний догляд локонам і шкірі голови. І якщо у вашого волосся є хоч одна «проблема», така як, ламкість, сухість, тьмяність, випадіння або лупа, то для її вирішення потрібні тільки спеціальні професійні лікувальні засоби. Тому, якщо ви хочете, щоб ваші локони виглядали бездоганно, вибирайте професійні засоби для догляду, розроблені справжніми гуру в своїй справі.

Різниця між професійними шампунями і шампунями зі звичайного магазину

Найголовніша і основна відмінність між цими шампунями полягає в їх складах: в професійних шампунях кількість активних інгредієнтів в рази більше, ніж в складах звичайних шампунів. В першу чергу, це вітаміни, рослинні протеїни, витяжки з лікарських рослин, ну і звичайно ж масла. Саме завдяки таким компонентам, професійні шампуні не тільки очищають волосся і шкіру голови від забруднень, але і забезпечують живлення, зволоження, а також вирішення трихологічних проблем. Головне, правильно обрати шампунь, який підходить саме вашому типу шкіри голови.

Професійні шампуні для волосся

Обираємо шампунь правильно

Не знаю, чи чули ви таку фразу: «Шампунь обирається за типом шкіри голови, а кондиціонер і маска за типом волосся», але давайте подумаємо, про її правильності та достовірності. Ми прекрасно знаємо, що на етикетках більшості шампунів для догляду (не беремо до уваги лікарські засоби) пишеться: шампунь для фарбованого волосся, шампунь для сухого волосся або відновлюючий шампунь, а ось про тип шкіри голови ні слова. Так що ж виходить? Виробник нас вводить в оману або фраза не вірна? Давайте міркувати так, голову ми миємо, коли вона починає жірніти, вірно? Першими починають жирніти корені, так? Основна кількість шампуню в процесі миття доводиться теж на корені волосся, правильно? Отже, тип шкіри голови відповідає за те, як швидко волосся втрачає свіжість і вимагає очищення. Якщо шкіра голови суха, волосся довше залишатимється чистим, а якщо шкіра голови жирна - то і саме волосся починає жирніти швидше. Виходить, від правильного догляду за шкірою голови залежить загальний стан всієї зачіски. А ось кондиціонери і маски, як ми знаємо, наносяться тільки на довжину волосся, не зачіпаючи корень, відповідно вони і вибираються за типом волосся.

Шкіра голови буває суха, жирна і нормальна. При сухій шкірі, сухе і саме волосся, миття воно вимагає раз в 5-6 днів. При жирній шкірі голови, волосся може бути як сухим, так і жирним. Перше явище спостерігається найчастіше у дівчат часто фарбуючих або знабарвлюючих волосся. Зазвичай на ранок другого дня біля кореня волосся вже блищить жирним блиском. При нормальній шкірі голови, волосся забруднюється на 3-4 день. Виходячи з вище написаного, ви зможете самостійно визначити свій тип шкіри голови.

Окремо відзначимо чутливу шкіру голови. При чутливій шкірі голови неправильно підібраний шампунь дає про себе знати миттєво. Сверблячка, стянутість, роздратованість - все це притаманне такому типу шкіри голови. Тому власникам чутливої шкіри необхідно вибирати шампуні з заспокійливими компонентами в складі, такими як ромашка, чайне дерево, ментол та ін.

У більшості торгових марок, ви не знайдете в описах для якого типу шкіри вони призначені. Тому Вам доведеться самим вибудувати логічний ланцюжок і зрозуміти, який засіб підійде саме вам. Наприклад, у вас фарбоване волосся і миєте ви їх раз в 2-3 дня. Отже, у вас нормальна шкіра, а це дуже добре, і вам найкраще придбати шампунь для фарбованого волосся - він буде м'яко очищати локони і шкіру голови, не вимиваючи штучний пігмент з волосся. Якщо ж ви візьмете зволожуючий шампунь для сухого волосся, ви ризикуєте замість оптимального зволоження, якого вам вистачає від виробляємого шкірного сала, отримати значно більше зволожуючих компонентів від чого волосся стане важким і засаленим.

Наступний приклад, найбільш часто зустрічається в житті - жирні кореня і сухі кінці. Обирайте шампунь для жирного волосся, це допоможе вам контролювати секрецію сальних залоз. А ось маску і кондиціонер необхідно брати для сухого волосся і наносити їх так, щоб корені волосся не зачіпалися. При такому типі волосся використання живильної маски раз на тиждень обов'язково

Склад шампунів

Ми, звичайно хоч і не хіміки з вами, але дещо все-таки повинні вивчити і зрозуміти про склади. Отже, в основі кожного шампуню лежить вода і ПАР (це компонент, що очищає волосся і шкіру), далі йдуть інгредієнти, які забезпечують засобу його властивості, консерванти, речовини, що відповідають за pH баланс шампуню і різні барвники, ароматизатори, стабілізатори (простіше кажучи, все те, що робить зовнішній вигляд шампуня саме таким, яким ми його бачимо).

Найголовніше, на що варто звернути свій погляд при вивченні складу шампуню - це компонент під №2. На цьому місці завжди стоїть ПАР засобу. У недорогих професійних засобах і засобах з магазинів побутової хімії в якості миючої основи застосовують Sodium Lauryl Sulfate і Ammonium Lauryl Sulfate (SLS і SLES відповідно). Шампуні з цим речовинами в складі чудово очищають локони, створюючи багату піну, але так само, роблять сильну подразнюючу дію на шкіру голови і нещадно «виїдають» відтінок фарбованого волосся. Для володарів чутливої ​​шкіри голови шампуні з такими складами строго протипоказані!

Більш щадними ПАРами є:

  • TEA
  • Cocamide DEA
  • DEA-Cetyl phosphate
  • DEA Oleth-3 phosphate
  • Myristamide DEA
  • Stearamide MEA
  • Cocamide MEA
  • Lauramide DEA
  • Linoleamide MEA
  • Oleamide DEA
  • TEA-Lauryl Sulfate
  • Sodium Myreth Sulfate и sodium myristyl ether sulfate
  • Sodium Cocoyl Isethionate
  • Magnesium Laureth Sulfate
  • Coco Glucoside
  • Sodium Myreth Sulfate
  • Sodium myristyl ether sulfate

Шампуні, з такою миючої основою, кому-то підійдуть чудово, а комусь ні. Так, хтось доб'ється бажаного результату, а хтось придбає нову проблему у вигляді лупи або надмірної сухості. Засоби з такими складами не бажані власникам сухої шкіри голови, так як проблему сухості вони не вирішать, а ось погіршити ситуацію зможуть.

Одними з якісних миючих основ шампунів є неіоногенні і амфотерні. На жаль, засоби з такими основами мають немаленьку ціну. Вони не дуже добре піняться, але прекрасно відновлюють шкіру голови, не дратуючи її. На пляшечках такі основи виглядають так:

  • CocoamidopropylBetaine
  • DecylGlucoside
  • SodiumLauroylSarcosinate
  • Sodium lauryl sulfoacetate
  • Disodium Laureth Sulfosuccinate

Після того, як ви визначитеся з головним компонентом шампуню, не зайвим буде глянути і на решту його складу. Якщо ви хочете, щоб шампунь не тільки очищав волосся, але і доглядав за ним, відновлював або зволожув його, вибирайте засоби в складі яких міститься кератин, пантенол, вітаміни групи В, а також масла. Але не забувайте, масла обтяжують волосся, тому, якщо у вас волосся тонке, використання таких шампунів зробить його важким, «з'ївши» весь обсяг.

Використання професійних шампунів вдома

У багатьох жінок є думка, що професійні шампуні не можна використовувати вдома кожен день. Частково це правда. Професійні шампуні поділяються на два види: одні - призначені для роботи в салоні, інші - для домашнього догляду. Визначити призначення таких засобів дуже легко: засоби в обсягах від 50 мл до 500 мл призначені для дому, а ось шампуні в великих обсягах - для салонів. Салонні шампуні більш концентровані, тому їх часте застосування спочатку, звичайно, дасть вам бажаний результат, але через кілька тижнів - результат зміниться повністю на протилежний.

Підводимо підсумок

  1. Шампунь потрібно вибирати за типом шкіри голови, а не по типу волосся
  2. Шампунь має бути професійним
  3. Вивчаємо в складі компонент під номером 2 і робимо висновок - хочемо купити дешевше, ризикнувши, що підійде або платимо дорожче і насолоджуємося результатом
  4. Використовуємо засіб строго по інструкції, і купуємо додому невеликі обсяги. Каністри залишаємо салонам.

Обрати та купити шампунь

Ми сподіваємося, що змогли допомогти вам у правильному виборі шампуню для волосся. Але хочемо ще раз нагадати, крім шампуню волоссю необхідний кондиціонер, а пошкоджено му волоссю обов'язкова ще і маска. Якщо у вас залишилися питання, ви можете задавати їх у коментарях нижче.

Сподобалася стаття? Розкажіть про неї вашим друзям і колегам.

Пов'язані статті
Залишити коментар
Відповісти

Меню

Параметри

Створіть обліковий запис для збереження улюблених товарів.

Ввійти